0
منو دسترسی
1397/11/28 در ساعت 15:30:00

نکات قبل از سفر های خارجی

بعد از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل نوبت به اقداماتی میرسد که رعایت آن ها باعث می شود سفری امن و راحت را تجربه کنید . در ادامه لیستی از این اقدامات را برای شما قرار دادیم . با ما همراه باشید.

نکات قبل از سفر های خارجی

نکات قبل از سفر های خارجی


بعد از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل نوبت به اقداماتی میرسد که رعایت آن ها باعث می شود سفری امن و راحت را تجربه کنید . در ادامه لیستی از این اقدامات را برای شما قرار دادیم . با ما همراه باشید.


1-همیشه قبل از مسافرت برای اطمینان از سلامتی  با پزشک خود مشورت نموده و همچنین از اعتبار بیمه خود مطمئن شوید.
از پزشک خود درخواست کنید تمامی نسخه ها و دارو های لازم را برای شما تجویز کند و همچنین از داشتن بیمه مسافرتی در طول سفر مطمئن شوید در این صورت تمامی هزینه های پزشکی  و دارو ها به عهده ی شرکت بیمه کننده ی شما خواهد بود. برای اطلاع بیشتر درباره ی  بیمه مسافرتی به این قسمت مراجعه کنید.


2-همیشه کپی پاسپورت و فایل اسکن شده مدارک خود را به  همراه داشته باشید تا در صورت دزدیده و یا مفقود شدن آن بتوانید فورا درخواست صدور پاسپورت بدهید یا به کشور خود برگردید و دچار مشکل نشوید.


3- برای محکم کاری حتما از داشتن یک کپی از پاسپورت در هتل و یا محل اقامت خود اطمینان حاصل کنید  و همچنین میتوانید یک اسکن دیجیتال از پاسپورت و مدارکتان در ایمیل خود داشته باشید.

 


4-برای داشتن سفری بی دغدغه پول کافی به همراه داشته باشید و نسبت به تبدیل  پول نقد  به ارز کشور مقصد  آگاهی کامل داشته باشید. البته به همراه داشتن پول نقد زیاد کار درستی نیست و بهتر است ارز را در مستر کارت مسافرتی خود به همراه داشته باشید.

 


5-حتما بلیط سفر خود را از قبل تهیه کنید این امر علاوه بر اینکه از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است ، شما این فرصت را دارید تا برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشید.

 


6-یک کتاب راهنما تهیه کنید. کتاب های راهنما عمدتا با داشتن نکاتی جالب درباره ی کشور مقصد ،  نقشه و در عین حال  کلمات پرکاربرد مردم محلی کشورمقصد اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می دهند و کمک زیادی در سفر به شما خواهند کرد.


7-اپلیکیشن هایی مانند travelzoo میتوانند در سفر به شما کمک کنند ولی در نظر داشته باشید که قبل از سفر و زمانی که به اینترنت وای فای دسترسی دارید آن را دانلود نمایید تا مجبور به پرداخت هزینه های رومینگ نشوید.


8-لوازم جانبی مانند شارژر برای گوشی و لپ تاپ خود را به همراه داشته باشید. همچنین پیش از شارژ لوازم دیجیتالی خود از ولتاژ مصرفی کشور مقصد مطلع شوید .

 


9-همیشه در کیف دستی خود یک دست لباس اضافه به همراه داشته باشید تا در صورت مفقودی چمدان  لباس برای پوشیدن داشته باشید.

 


10-فکر خوبی است که مقداری خوراکی و غذاهای سبک مانند اسنک  در طول سفر به همراه داشته باشید .

 


 

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%