0
منو دسترسی
1397/10/26 در ساعت 13:53:44

راهکارهای تازه برای بهبود صنعت گردشگری کشور

مجتمع های گردشگری از پرداخت عوارض معاف شدند به گفته معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بر اساس مصوبه دولت در تاریخ ششم تیر ماه سال جاری مجتمع های گردشگری، بوم گردی و مناطق نمونه گردشگری از پرداخت عوارض معاف شدند و جدول پیوست قانون تغییر کاربری اراضی نیز اصلاح شد و

راهکارهای تازه برای بهبود صنعت گردشگری کشور

معافیت از پرداخت عوارض

علی اصغر مونسان در حاشیه جلسه هیئت دولت این هفته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجتمع های گردشگری از پرداخت عوارض معاف شدند و همچنین بیان کرد امروز مصوبه خوبی در حوزه گردشگری داشتیم. جدول پیوست قانون تغییر کاربری اراضی امروز اصلاح شد و سه مورد به آن اضافه شد. به گفته معاون رئیس جمهور قبلا فقط بخش هتل ‌ها را داشتیم که از پرداخت عوارض معاف بودند و امروز مجتمع های گردشگری، بوم گردی و مناطق نمونه گردشگری به جدول پیوست قانون کاربری اراضی اضافه شدند.

از دیگر نکاتی که علی اصغر مونسان بیان کرد وضعیت تعطیلات زمستانی مدارس بود. او گفت ما پیگیر این موضوع هستیم. وزارت آموزش و پرورش با این موضوع موافق است و امید داریم بتوانیم امسال اجرایی ‌اش کنیم. این اتفاق برای برخی مناطق مانند مناطق جنوبی که در فصل دوم سال ایام آب و هوای‌ شان بهتر است، اتفاق خوبی است و اوج گردشگری را خصوصا در مناطق جنوبی کشور به همراه خواهد داشت.

او ادامه داد: فعلا با وزیر آموزش و پرورش صحبت کرده‌ ایم و با توجه به ایام کوتاه این تعطیلات، امیدواریم نیاز به مصوبه مجلس نداشته باشد البته با کمیسیون آموزش و پرورش در ارتباط هستیم و توضیحاتی را به آنها ارائه کرده ایم. امید آن می رود که پس از تصویب مجتمع های گردشگری از پرداخت عوارض معاف شدند این صنعت رشد قابل توجهی داشته باشد.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%